Siirry sisältöön
Happy Cocooning

Kokoelma: Happy Cocooning -kaasutakat

Happy Cocooning valmistaa tyylikkäitä ulkokäyttöisiä kaasutakkoja, jotka voi pitää ulkona vuoden ympäri.

Happy Cocooning tarjoaa laajan valikoiman kaasutakkoja eri malleissa ja väreissä. Voit myös ostaa lisätarvikkeita takkasi käyttöä helpottamaan.

Takat tarvitsevat toimiakseen vain kaasuliitännän. Happy Cocooning on valmistanut tätä varten myös tyylikkäitä kaasupullon säiliöitä, jotta kaasupullo pysyy piilossa. Lisäksi voit ostaa kaasutakallesi suojakannen, jonka avulla takkasi pysyy siistinä ja puhtaana.

Happy Cocooning -kaasutakan käyttö käy huoletta, koska takka ei tuota savua eikä kipinöitä. Lisävarmuudeksi voit ostaa suojalasin, joka antaa takalle elegantin ilmeen.

Vertaile (0/5)

54 tuotetta

Happy Cocooning Side Table Round oyster beige composite outdoor table

Pyöreä sivupöytä beigenvärinen – Komposiittinen koristepöytä uolkokäyttöön

Normaali hinta 219,00€
Alennushinta 219,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning wine cooler bucket for mounting on the side of a gas fire pit table

Cocoon-viininjäähdytin

Normaali hinta 119,00€
Alennushinta 119,00€ Normaali hinta
Teak Wood Side Table for Happy Cocooning Gas Fire Tables - 2 pieces.

Sivupöytä Cocoon-takkoihin - tiikin värinen

Normaali hinta 199,00€
Alennushinta 199,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning Wooden Side Table for Small Square/Rectangular Fire Table - 2 pcs.

Puinen Cocoon-sivupöytä - pieni neliönmuotoinen takka

Normaali hinta 219,00€
Alennushinta 219,00€ Normaali hinta
Holder for ceramic logs and wine

Teline koristepuille

Normaali hinta 69,00€
Alennushinta 69,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning Glass Set Square Small tempered glass windscreen 40x40cm

Turvalasi sisäänrakennetulle kaasupolttimelle

Normaali hinta 149,00€
Alennushinta 149,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning Pizza Stone for gas fire pit tables

Cocoon Table pizzakivi

Normaali hinta 69,00€
Alennushinta 69,00€ Normaali hinta
Loki Table Gas Fireplace

Loki kaasupöytätakka

Normaali hinta 178,92€
Alennushinta 178,92€ Normaali hinta
Pyöreä kaasupullon suojus - Beige

Pyöreä kaasupullon suojus - Beige

Normaali hinta 239,00€
Alennushinta 239,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning keraamiset puuhalot – 4 kappaleen setti

Happy Cocooning keraamiset puuhalot – 4 kappaleen setti

Normaali hinta 119,00€
Alennushinta 119,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning lasisetti neliö 56x56 cm

Happy Cocooning lasisetti neliö 56x56 cm

Normaali hinta 179,00€
Alennushinta 179,00€ Normaali hinta
Neliönmallinen poltin 36x36cm – Sisäänrakennettava LPG-kaasupoltin tulipöytiin

Neliönmallinen poltin 36x36cm – Sisäänrakennettava LPG-kaasupoltin tulipöytiin

Normaali hinta 489,00€
Alennushinta 489,00€ Normaali hinta
Neliönmallinen kaasupullon suoja - Vaalea beige

Neliönmallinen kaasupullon suoja - Vaalea beige

Normaali hinta 219,00€
Alennushinta 219,00€ Normaali hinta
Pyöreä kaasupullon suojus - Savunharmaa antrasiitti

Pyöreä kaasupullon suojus - Savunharmaa antrasiitti

Normaali hinta 239,00€
Alennushinta 239,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning kansi Estate Round 76:lle

Happy Cocooning kansi Estate Round 76:lle

Normaali hinta 69,00€
Alennushinta 69,00€ Normaali hinta
Pyöreä kaasupullon suojus - Travertiini

Pyöreä kaasupullon suojus - Travertiini

Normaali hinta 219,00€
Alennushinta 219,00€ Normaali hinta
Sivupöytä Rib beigelle – Ulkokäyttöön tarkoitettu komposiittikoristepöytä

Sivupöytä Rib beigelle – Ulkokäyttöön tarkoitettu komposiittikoristepöytä

Normaali hinta 219,00€
Alennushinta 219,00€ Normaali hinta
Korkkimainen kaasupullon suojus - Beige

Korkkimainen kaasupullon suojus - Beige

Normaali hinta 239,00€
Alennushinta 239,00€ Normaali hinta
Happy Cocooning pyöreä lasisetti Ø44

Happy Cocooning pyöreä lasisetti Ø44

Normaali hinta 219,00€
Alennushinta 219,00€ Normaali hinta
Kaasupullon suojus Lagune teak Happy Cocooning

Kuka on Happy Cocooning?

Happy Cocooning on hollantilainen takkavalmistaja, joka on tuonnut viihtyisyyttä pihoille ja terasseille jo vuodesta 2008. Kaasutakat luovat ulos kodikkaan tunnelman ilman savua ja kipinöitä. Happy Cocooning -valmikoimasta löytyy kaasutakka jokaiseen makuun ja tarpeeseen.

Miten tuotevalikoima on koottu?

Yleensä valitaan pöytä, joka on sopivan kokoinen, muotoinen ja halutun tyylinen. Heidän kaasupolttimella varustetut pöytänsä nimetään yleensä mallinimellä, jota seuraa sana "table". Joitakin malleja kutsutaan myös lyhyesti nimellä Cocoon table. Happy Cocooning valmistaa muun muassa Bowls-, Square-, Rectangular-, Round- ja Oval-malleja komposiittisarjassaan. Lisäksi heillä on Lounge & Dining -sarjan pöytiä. Nämä mallit ovat hieman korkeampia, ja niissä on mahdollisuus piilottaa kaasupullo pöydän alle.

Nämä pöydät valmistetaan erilaisista puulajeista, joten jokaiselle löytyy jotakin. He valmistavat myös pöytiä kierrätetystä puusta teak-viimeistelyllä. Onkin luonnollista hankkia heidän upeat lisävarusteensa Lounge & Dining -sarjaan, sillä kaasupolttimella varustetut pöydät ovat hieman suurempia ja niihin saa esimerkiksi sivupöydän.

Ulkotilan lounge-alueella on myös järkevää sijoittaa pöytiä niin sanottujen tuolien ympärille, jotka voivat toimia myös kaasuhyllynä, jos kaasupullolle ei ole tilaa pöydän alla. Jos kyseessä on ravintola tai julkinen tila, on hyvä idea hankkia turvalasi liekin ympärille. Lasi on hyödyllinen myös silloin, kun takka viedään ulos suojaamaan tuulelta ja huonolta säältä.

Vieraasi voivat nauttia lasillisen viiniä turvallisesti, ja lasin voi asettaa sivupöydälle. Jos haluat panostaa kunnolla, voit hankkia myös viinicoolerin joka ripustetaan pöydän reunaan.

Valmistajan takat on siis tehty sekä yksityiseen että kaupalliseen käyttöön. Jokaiselle ja jokaiseen makuun löytyy jotakin.

Lisävarusteet älykkääseen terassipöytään tulisijalla

Kaasutakkojen ansiosta voit sijoittaa tulisijan juuri sinne, missä haluat istua mukavasti ja nauttia aidon näköisistä liekeistä. Valmistajan pöydät ovat enemmän kuin pelkkä kaasukäyttöinen takka, sillä kaasukäyttöistä takkaa voi laajentaa grilliksi, paistolevyllä tai pizzakivellä. Lisäksi on mahdollista hankkia sivupöydälle lisäpöytätilaa. Sivupöytä on ihanteellinen naposteltaville tai juomille. Lisäksi saatavilla on toinenkin sivupöytä, jonka sisään kaasupullon voi piilottaa niin, ettei se näy.

Pidä huolta ulkokäyttöisestä kaasukäyttöisestä takastasi

Happy Cocooning -kaasutakat on valmistettu materiaalista, joka on helppohoitoinen eikä vaadi erityistä puhdistusta. Kun kaasukäyttöinen takka ei ole käytössä, sen voi suojata suojapeitteellä, jotta takka pysyy siistinä ja kauniina ympäri vuoden. Suojapeite on saatavilla eri muodoissa, jotta se sopii juuri sinun Happy Cocooning -kaasutakkaasi.

Avoin tuli ja tunnelmalliset illat terassilla

Jopa paikoissa, joissa tila on vähissä, on mahdollista asentaa Happy Cocooning -takka. Niitä on saatavilla monissa eri kokoisissa ja muodoissa, joten avotakan voi sijoittaa kaikenlaisille terasseille ja pienille parvekkeille.

Niitä on saatavilla niin sanottuna pienenä versiona, jotka on tarkoitettu pienille parvekkeille – voit istua ulkona avotulen äärellä ja nauttia samalla maisemasta. Jokaiselle pöydälle on saatavilla myös erilaisia lisävarusteita, joilla voit lisätä viihtyisyyttä entisestään. Olipa suosikkisi kätevä viinicooleri, käytännöllinen sivupöytä tai tyylikäs kaasuhylly tuolina, valinta on täysin sinun.

Usein voit hankkia käteviä lisävarusteita myöhemminkin – ne ovat täydellisiä lahjaideoita henkilölle, jolla on jo kaikkea. Takkaan löytyy aina jokin fiksu lisäosa.

Asennus

Kun asennat kaasukäyttöisen terassipöytätakan, kokoa se mukana tulevalla kaasuletkulla, joka yhdistää polttimen ja tulipöydän. Kaasusäiliö tulee liittää takkaan, ja suosittelemme käyttämään kaasuletkun suojaa riskien vähentämiseksi.

Lisätietoja asennuksesta löydät käyttöohjeesta, joka löytyy lataukset-osiosta jokaisen tuotteen kohdalta.

Yhteenveto kaasuterassipöydistä

Näitä malleja on saatavilla eri materiaaleissa, kuten komposiitissa ja puussa, sekä useissa eri väreissä.